Blerje Online " 7 Keshilla si te kursejm para "

20-05-2022
Blerje Online 7 keshilla nga ShikoCmimimin.al

Blerje Online " 7 Këshilla si të kursejm para "


Blerjet Online sot na ndihmojnë dhe na krijojn atë komoditetin që të blejm gjërat që duam ,të gjejm oferta të mira,zbritje çmimesh,të blejm produkte pavarsisht se ku ndodhen dhe për më tepër  të gjitha këto që nga shtëpia.

Tregu online sot po bëhet shumë konkurues dhe shumë joshës kështu që është e vështirë që të mos tundohesh dhe të shpenzosh ndonjë të hollë më shumë për blerje online se ckishe parashikuar.Më poshtë do të shohim disa këshilla se si të kursejm para !


1. Shënoni në një listë gjërat që doni të blini

Keni një ide të qartë se çfarë doni të blini përpara se të shfletoni dhe të kërkoni produkte në internet. Kjo do t'ju ndihmojë të qëndroni të përqendruar, në mënyrë që të mos shpërqendroheni nga artikujt që nuk kanë lidhje ose të kaloni orë të tëra duke kërcyer nga dyqani në dyqan. Duke renditur blerjet tuaja të mundshme, mund të sqaroni se çfarë ju nevojitet në të vërtetë—dhe t'i ndani nevojat tuaja nga gjërat që janë thjesht "të këndshme t'i keni". Kur hiqni artikujt e panevojshëm, tashmë po kurseni para.

Ndërsa qëllimi juaj kryesor është të fitoni më shumë bukë për paratë tuaja, ia vlen të përmendet se opsioni më i lirë nuk është gjithmonë më i miri. Ne ju rekomandojmë të mbani parasysh faktorët si qëndrueshmëria dhe cilësia kur bëni listën tuaj. Nëse jeni duke blerë një kompjuter portativ dhe vendosni të zgjidhni opsionin me buxhetin më të ulët, kompjuteri juaj ka të ngjarë të ketë cilësinë që të përputhet. Thënë kështu, pasi të keni zgjedhur një produkt me cilësi të lartë me kredenciale të mira të gjelbra, nuk ka asnjë të keqe të blini për çmimin më të mirë.


2. Krahasoni çmimimet midis Websiteve

Nëse keni planifikuar se çfarë të blini, kontrolloni shtesat e ndryshme të shfletuesit ose faqet e krahasimit të çmimeve që lejojnë krahasimin e çmimeve të produkteve në disa qendra tregtare të njohura. Disa përmendin gjithashtu detaje për çdo ofertë shtesë nga tregtarët ose bankat që mund t'ju ndihmojnë të kurseni para ndërsa blini në internet.

3. Merr kupon online

Kodet e kuponit janë një mënyrë tjetër e shkëlqyer për të blerë dhe kursyer në internet. Ka disa mënyra për të marrë kupona:

Regjistrohu në buletinet: Shitësit me pakicë shpesh do t'ju shpërblejnë për abonimin me një kupon. Plus, pasi të jeni në listën e tyre të postimeve, do të merrni kode për shitje të tjera dhe zbritje sezonale. Këshillë—konsideroni të vendosni një email të veçantë për llogaritë tuaja të blerjeve në internet dhe abonimet në buletinin tuaj në mënyrë që kutia juaj kryesore hyrëse të mos përmbytet.

Blerje Online 7 keshilla si te kursesh para nga ShikoCmimin

4. Lini artikujt në shportën tuaj të blerjeve

Ky truk i zgjuar funksionon mirë për produktet që nuk i nevojiten menjëherë. Kaloni listën tuaj të blerjeve dhe zgjidhni disa artikuj që mund të presin pak. Kur të keni zbuluar një produkt në internet, thjesht krijoni një llogari në faqen e internetit dhe shtoni atë produkt në shportën tuaj.

Tani ju duhet të prisni. Në përgjithësi, dyqanet online kanë sisteme për t'ju motivuar për të përfunduar blerjen tuaj. Ju mund të merrni reklama dhe njoftime me email për atë produkt që mund të jenë të dukshme në faqet e tjera të internetit që keni vizituar. Kjo njihet si Retargeting. Por, duhet të prisni dhe mos u mashtroni nga përpjekjet për të krijuar një ndjenjë emergjence si "vetëm 1 i mbetur në magazinë".

Disa shitës me pakicë përfundimisht ofrojnë zbritje ose kuponë për produktet e mbetura në karrocën e blerjeve, në mënyrë që ata të mund ta mbyllin marrëveshjen sa më shpejt që të jetë e mundur. Pra, thjesht shkoni për të.

5. Krijoni një buxhet për blerjet tuaja online

Nëse paratë janë të pakta për momentin ose po përpiqeni të grumbulloni kursimet tuaja, ia vlen të vendosni një buxhet. Zbatimi i një plani do t'ju ndihmojë të shmangni tundimet si "transport falas për porositë mbi shumën X", "bleni një, merrni një falas" ose "produkte të lidhura" me zbritje që nuk ju nevojiten vërtet.

Nëse jeni një blerës i ndërgjegjshëm për buxhetin ose dëshironi të bëni disa kursime, së pari duhet të vendosni një buxhet. Kjo ju ndihmon të shmangni tundimet si zbritjet, kthimi i parave, blej 1 merr 1 falas, etj. Bëje buxhetin sipas listës së blerjeve.

Produktet e panegociueshme dhe të rëndësishme që duhet të blini në internet çdo muaj përfaqësojnë çmimet tuaja fikse. Llogaritni shumën totale përafërsisht. Tani kontrolloni se si përshtaten këto në të gjithë buxhetin.

Blerje online te sigurta ne ShikoCmimin.al

6.Shfletoni për produkte me Transport Falas

Jo çdo faqe ngarkon të njëjtat tarifa transporti dhe dërgese. Ato mund të ndryshojnë nga shitësit, faqet e internetit ose adresat. Sidoqoftë, disa faqe interneti të tregtisë elektronike ofrojnë transport falas, pavarësisht nga vendndodhja juaj. Gjithashtu, ka disa faqe interneti që ofrojnë transport falas vetëm pas një shume minimale blerjeje.

7. Regjistrohu në Njoftimet me Email dhe Newsletter

Njerzve nuk u pëlqen të shohin një produkt të skaduar. Ata gjithashtu përpiqen të shmangin njoftime të tilla. Mënyra më e zgjuar është të regjistroheni për njoftimet me email në magazinë. Duke përdorur këtë truk të vogël, do të merrni një njoftim të menjëhershëm për numrin ose ID-në tuaj të emailit sapo artikulli të jetë përsëri në magazinë.

Regjistrimi për gazetat është një mënyrë tjetër e shkëlqyer për të marrë informacion paraprakisht për zbritjet. Disa tregtarë ndajnë marrëveshjet e tyre dhe kodet e kuponit në buletinet.


Bëhu një blerës i zgjuar në 2022 (Blerje Online të Sigurta)

Këshillat e mesipërme ndoshta do tju duken jo shumë të rëndeshishme dhe madje shumica prej jush nuk do ta marrin mundimin ti lexojn deri ne fund.

Këto këshilla janë disa zgjidhje të zgjuara per Blerje Online ne Shqiperi.Nëse këto ju duken të vështira ose të pa rëndesishme ju lutem të paktën tregohuni të kujdeshshëm dhe bëni blerje online në dyqane të besuara.

Komentet

Nuk u gjet asnjë mesazh

Shkruaj nje Koment
Ne Stok
1,890 L
Ne Stok
599 L
KushtetE Re NgjyraZeze Mat
KushtetE Re NgjyraTejdukshem
Ne Stok
1,000 L
KushtetE Re MarkaR80119
KushtetE Re MarkaRaf
Ne Stok
1,200 L
KushtetE Re MarkaRaf
Ne Stok
990 L
KushtetE Re MarkaRaf
Ne Stok
7,900 L
KushtetE Re MarkaRaf
KushtetE Re MarkaRaf
Ne Stok
890 L
KushtetE Re ModeliRaf 127
Ne Stok
3,950 L 2,990 L
Ju kurseni: 960 L
KushtetE Re ModeliRAF 1252
KushtetE Re ModeliRAF 1193
KushtetE Re ModeliLexical 4501
Ne Stok
9,200 L 7,450 L
Ju kurseni: 1,750 L
KushtetE Re ModeliRAF 5330w
Ne Stok
9,900 L 7,900 L
Ju kurseni: 2,000 L
KushtetE Re ModeliRAF 5296
Ne Stok
9,200 L 6,950 L
Ju kurseni: 2,250 L
KushtetE Re ModeliRaf 5233
Nuk ka stok
1,850 L 990 L
Ju kurseni: 860 L
NgjyraBardhe KushtetE Re
KushtetE Re ModeliRaf 7849
KushtetE Re ModeliRaf 7888
KushtetE Re ModeliRaf 7802
KushtetI ri NgjyraZeze
KushtetE Re ModeliEnzo Profesional 500gr wax
KushtetE Re NgjyraPink
Ne Stok
12,000 L 5,790 L
Ju kurseni: 6,210 L
KushtetE Re ModeliBest Salon Tool Enzo Profesional
Ne Stok
6,570 L 3,950 L
Ju kurseni: 2,620 L
KushtetE Re ModeliEnzo 5050
KushtetE Re ModeliSokany 669
KushtetE Re ModeliENZO1930
KushtetE Re ModeliENZO07
KushtetE Re ModeliENZO 3164
Ne Stok
22,000 L 14,900 L
Ju kurseni: 7,100 L
KushtetE Re ModeliLexical 0603
Ne Stok
14,300 L 10,990 L
Ju kurseni: 3,310 L
KushtetE Re ModeliLexical 0602
KushtetE Re ModeliLEXICAL 2205
Ne Stok
9,650 L 5,790 L
Ju kurseni: 3,860 L
KushtetE Re ModeliLexical 2201
Ne Stok
19,900 L
KushtetE Re ModeliLexical 1803
KushtetE Re ModeliLexical 1805
KushtetE Re ModeliLmg-2004R
KushtetE Re ModeliRaf 2826
KushtetE Re ModeliRaf 440
KushtetE Re ModeliLexical 2103
Ne Stok
1,500 L
KushtetE Re ModeliRaf 615
KushtetE Re ModeliLexical 2110
Ne Stok
3,900 L
KushtetE Re ModeliSinbos Sob 3088
KushtetE Re ModeliLexical 6102
KushtetE Re ModeliLexical 3601
KushtetE Re ModeliRaf 9012
KushtetE Re ModeliLexical 3701
KushtetE Re ModeliRaf 5405
KushtetE Re Modeli Raf 5299
KushtetE Re ModeliRaf 5249
KushtetE Re ModeliRaf 7905
KushtetE Re ModeliRaf 314
Ne Stok
4,000 L 2,650 L
Ju kurseni: 1,350 L
KushtetE Re ModeliRaf 278
Ne Stok
1,990 L
NgjyraZeze
Ne Stok
5,840 L 2,990 L
Ju kurseni: 2,850 L
Ne Stok
4,000 L 2,650 L
Ju kurseni: 1,350 L
KushtetE Re ModeliRaf-323
Ne Stok
2,450 L
KushtetE Re ModeliRaf 311w
KushtetE Re ModeliRaf 311DB
Ne Stok
1,890 L
KushtetE Re ModeliRaf 329
Ne Stok
1,690 L 1,490 L
Ju kurseni: 200 L
KushtetE Re ModeliRaf 267
KushtetE Re ModeliRaf 255B
Ne Stok
1,690 L
KushtetE Re ModeliRaf 369B
Ne Stok
1,450 L
KushtetE Re ModeliRaf 108